A napelem segítségével akár egy életre búcsút inthetünk a villanyszámlának!
Mint nagykereskedés pontosan tudjuk, hogy az emberek milyen megoldásokat keresnek! Ez persze nem azt jelenti, hogy mindig ugyanazt a panelt, modult és invertert kell telepíteni, hiszen rendkívül széleskörű a választék. Szerencsére, már minden igényhez meg lehet találni a megfelelő megoldást. Ebben próbálunk meg segíteni a napelemes cégeknek, hogy megrendelőik számára minőségi, megbízható termékeket szerelhessenek fel!
A legtöbb napelemnek szilícium az alapanyaga, mely tisztításra kerül a gyártási folyamat során. Foszfor, bór atomokkal dúsítják. Vagy kristállyá húzzák vagy grafit / kerámia formába öntik, ha polikristályos szerkezetről van szó. Ezután kezdik el felszeletelni.
Most nézzük a különböző típusú napelemeket – melyik mit tud?
Teljesítményét tekintve rendkívül hatékony típus, hiszen 15-17%os hatásfokkal dolgozik. Ez azt jelenti, hogy nyugodtan megbízhatunk benne, ha a teljes villanyszámlát ki szeretnénk váltani napelemmel. Azonban egyúttal a legdrágább is, ami a gyártási folyamat miatt van: Fekete, egymáshoz hegesztett szilícium rétegekből áll. A cellákat egy henger alakú tömbből vágják nyolcszög formájúra. Bár ez relatíve gazdaságos módszer, míg mindez megtörténik és megkapja a többszöri felületkezelést, addigra igencsak megugranak a költségek.
Persze megéri, mert nagy hatékonysággal tudja hasznosítani a közvetlen napfényt, azonban a szórt fényről ez már nem mondható el. Ennek okán szükséges nagy körültekintéssel eljárni a tervezésnél, hiszen nem mindegy, hová kerül, milyen tájolással sikerül felhelyezni a tetőre, fontos továbbá tartani vele a 30-60 fok közötti dőlésszöget.
A neve is utal rá: több cellából épül fel, több kristály alkotja a panelt. Ennek a típusnak nagy előnye, hogy az előállítása gazdaságosabban megoldható, egyrészt a gyorsaság miatt, másrészt kevesebb energiával. Ennek köszönhetően számunkra is kedvezőbb áron elérhető. Kékes-lila színe van a kristályoknak, melyeket tömbben növesztenek. Vékony szeletekre vágják fel őket, így lesznek belőlük cellák. Azután, hogy ónszalaggal összeforrasztották őket, többrétegű védőburokba kerülnek.
Mivel ez a technológia olcsóbb – ettől függetlenül megbízható minőséget garantál -, mind az előállítási ár, mind a beszerzési árak is kedvezőbbek az átlagnál.
Milyen hatásfokkal számolhatunk a polikristályos napelemnél? Bár a hőterhelést nem kedvelik, képesek 14-16%-os hatásfokkal dolgozni, sőt bizonyos márkák esetében egyedi megoldásokkal küszöbölik ki a hőterheléssel járó hátrányokat, melyből óriási előnyt kovácsolnak! A PERC technológia és az anti-reflexiós felület nagymértékben csökkenti ezeket a problémákat!
További előnye, hogy a tájolásnál nincsenek akkora végletek, mint az egyéb napelemeknél, a dőlésszöget sem kell feltétlenül olyan szigorúan venni, mint például a monokristályos napelem moduloknál, amelynek egyébként szintén megvannak a maga előnyös tulajdonságai.
Azt mind tudjuk, hogy a tájolásnak és a dőlésszögnek jelentős szerepe van a napelemek hatékonyságában. A vékonyfilm napelemeknél a standard szög 15%-kal is eltérhet. Ezt azokban az esetekben alkalmazzák, amikor annyira korlátozottak a lehetőségek, hogy ezekkel a megoldásokkal kell élni, az alumínium tartószerkezettel korrigálható. Egészen rövid ideig tart az előállításuk, ezzel együtt a gyártási költségek is kisebbek ezen napelem panel esetében. Ezeknek azonban ára van, hiszen a hatásfokuk messze eltér az imént bemutatott két változattól! Hatásfoka: 6-8%.
Szerencsére nem akadály a különböző modulok összekötése, ezért ha ügyfele már meglévő rendszerét szeretné bővíteni, akkor segíteni tudunk a hozzá megfelelő napelem kiválasztásában, beszerzésében a szolgáltatás részeként!
A napenergiát közvetlenül villamos, azaz elektromos árammá kell alakítani. Ami kell hozzá, az legfőképp az inverter és napelemek, na és persze napenergia. A 12V egyenáram, amit előállít, közvetlenül fel is használható, de vissza lehet táplálni a hálózatra, de ehhez első körben váltóárammá kell alakítani. Többféle rendszerrel lehet megtermelni a villamos energiát, melyek mindegyikéhez szükség lesz a napelemekre, avagy magukra a panelekre.
Rengeteg a nyitott kérdés, amire mindenki válaszokat szeretne kapni, ugyanakkor már sok esetben bizonyítottak a napelemek, tehát a legfőbb kérdés immáron inkább csupán az, hogy hová, milyet és mennyit?
Kínálatunkban többféle gyártó termékei sorakoznak fel, hogy ezzel is szélesebb körben tudja majd cége kiszolgálni az eltérő igényeket!